Csontó ZoltánEQ
Csontó Zoltán ED
- A lovakkal kapcsolatos ismereteit a Parelli oktatási rendszerben szerezte 2001–2008 között. A természetes lóidomítást 2004 óta oktatja, eleinte csak a ló tulajdonosoknak, majd az elDobogó Lovas Iskolában zömében saját tenyésztésű western fajtájú (quarter horse, paint horse és appaloosa) lovain a lovaglást is tanítja kezdőknek és haladóknak egyaránt. Óraadótanár, 2011-14 között a Nyugat-magyarországi Egyetem Apáczai Csere János Karán, rekreációszervezés és egészségfejlesztés BSc. szakon nappali és levelező tagozaton, valaminta turizmus-vendéglátás BSc. szakon nappali tagozaton, lovasturizmus szakirányon.
Nemczov Anna
Már kis koromtól kezdve szerettem a lovak körül lenni. Lovagolni először Békéscsabán, a Pegazus Lovasiskolában tanultam, majd 2016 nyarán megismerkedtem a Parelli módszerrel itt, az ElDobogó Lovasiskolában. Sok nyári táborban vettem részt segítőként is, majd 2021-ben sikeres lovasoktatói vizsgát tettem. Jelenleg az ELTE Bárci Gusztáv Gyógypedagógiai Karán tanulok pszichopedagógia- tanulásban akadályozottak pedagógiája szakirányon. A jövőben lovakkal és gyerekekkel szeretnék foglalkozni.
A foglalkozások alatt fontosnak tartom, hogy minden résztvevő jól érezze magát, és hogy a lovakkal való foglalkozás valódi kikapcsolódás legyen.
Csontó Dorottya
Lovas oktatóként úgy gondolom, hogy feladatom nem csak a lovaglás oktatásában merül ki, hanem abban is, hogy átadjam a természet és a mozgás szeretetét a velem lovaglóknak. Szeretném, ha mások is megtapasztalnák, amit a lovak adnak nekem: képes vagyok kikapcsolni a hétköznapi mókuskerékből, és teljesen jelen lenni a pillanatban, miközben egy foglalkozás sem adja ugyanazt az élményt! Hiszem, hogy a lovaglás jótékony hatásai bőven túlmutatnak a lovaspálya "négyszögén", mind a fizikális, mind pedig a mentális egészségünket támogatva. Alig várom, hogy együtt fedezzük fel a lovak és a természet izgalmas világát!
Ráskyné Mátai Katalin
Életem a lovak vonzásában élem. 12 éves korom óta rendszeresen lovagolok. Négy évet töltöttem Szombathelyen ahol Makkos Vili bácsitól és Horvát Zoltántól jól képzett, military versenyeken eredményesen szereplő lovakon sajátíthattam el a lovaglás alapjait. A kilencvenes évektől Felsőörsön, Balatonakaliban és Lovason párommal családi lovardánkban dolgoztam aktívan, a lovastúrák vezetésétől a lovas oktatáson, lótenyésztésen át a versenyzésig terjedő palettán. Később a díjugratást egy baleset miatt abba kellett hagynom, és ez a baleset fordította a figyelmemet az akkor még újdonság számba menő „natural horsemanship” felé. Igyekeztem minél több forrásból tájékozódni, lovakkal kapcsolatos kommunikáció elsajátítása érdekében, s közben rengeteget tanultam. Számomra ma is a legfontosabb a jó kapcsolat kialakítása a lovakkal, akár földről akár nyeregből. Igazán angol nyeregben érzem magam jól, de western nyeregben is elboldogulok. Bár voltak rövidebb kerülők az életben, de utam mindig a lovakhoz vezetett. A mai napig, akár lókiképzőként családi lótenyészetünkben - ahol sport lovakat és shagya-arab lovakat tenyésztünk- akár lovas oktatóként a tanítványaimmal a lovak nyelvén való természetes, harmonikus kapcsolat kialakításán dolgozom.